Filtry cząstek stałych DPF/FAP - cena, sklep internetowy - Pamaku
Centrum układów wydechowych

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości filtry DPF, czyli podzespoły montowane przede wszystkim w pojazdach z silnikiem Diesla i niektórych jednostkach benzynowych. Nasze układy wydechowe to produkty o ponadprzeciętnej trwałości, produkowane z niemieckiej stali. W przypadku filtrów Pamaku odnotowuje się odsetek reklamacji nieprzekraczający 0,3%. Świadczy to o precyzji wykonania i odporności na zużycie, dzięki czemu nasza oferta zdecydowanie wyprzedza konkurencję. Co więcej, na każdy z zakupionych produktów udzielamy aż 24-miesięcznej gwarancji!

Filtry cząstek stałych – co warto o nich wiedzieć?

W przypadku silników Diesla problemem jest emitowanie nieoczyszczonych spalin, które są znacznie bardziej trujące od benzynowych. Zaletą takich silników jest bez wątpienia szybkość i oszczędność. Jednak problem wydzielania cząstek stałych jest poważny – sadza może być niezwykle szkodliwa dla przyrody i organizmów żywych. Cząsteczki są na tyle małe, że bez problemu przenikają do układu oddechowego i krwionośnego. Mogą przyczyniać się do powstawania nowotworów. Z tego względu powstała norma spalin Euro 4, dzięki której emisja cząstek sadzy zmniejszyła się aż pięciokrotnie.

Filtry DPF odgrywają więc dwie, niezwykle istotne role. Po pierwsze, zatrzymują cząstki stałe wydzielające się z silnika. Po drugie, wypalają je wewnątrz filtra. To właśnie wypalanie jest tutaj kluczową funkcją, dzięki której przedłuża się żywotność filtrów. Dlatego szukając odpowiedniego urządzenia tego typu, należy zwrócić uwagę m.in. na obecność funkcji wypalania. Sama budowa takiego urządzenia jest dość prosta – składa się z puszki wykonanej z wysokiej klasy stali nierdzewnej, ceramicznego korpusu filtra, oraz zagęszczonych kanałów zamykanych naprzemiennie ze strony wylotowej i dolotowej. Filtry cząstek stałych montuje się w układzie wydechowym za katalizatorem.

Kiedy filtr DPF wymaga wymiany

Warto mieć na uwadze, że prędzej czy później może dojść do zużycia lub zapchania filtra. Dlatego często najkorzystniejszym rozwiązaniem jest szukanie takiego zamiennika z wyprzedzeniem, aby znaleźć jak najkorzystniejszą ofertę cenową. Jeżeli chcemy wiedzieć wcześniej, czy z filtrem jest coś nie tak, zwróćmy uwagę na takie problemy, jak: zwiększający się poziom oleju (filtr musi się samoistnie regenerować), podawanie większych dawek paliwa, spadek prędkości maksymalnej, przejście silnika w tryb awaryjny, a także częste zapalanie się kontrolki check engine.

Oczywiście duże znaczenie ma jakość i sposób wykonania tego elementu, dlatego warto celować w rozwiązania od sprawdzonych marek. Na Pamaku znajdziesz wysokiej jakości filtry cząstek stałych wykonane z niemieckiej stali, które cechują się wyjątkową trwałością. Zostały wyprodukowane z materiałów od największych światowych producentów (w tym firmę ThyssenKrupp) oraz w oparciu o system ISO 9001: 2000 EN ISO 9001/2000. Posiadają certyfikat RW TUV i zdecydowanie przewyższają swoją jakością inne zamienniki w podobnych cenach.

Najlepsze filtry cząstek stałych w wyjątkowo atrakcyjnej cenie

Pamaku to producent wysokiej jakości elementów układów wydechowych, który konkuruje nie tylko ceną, ale również wytrzymałością i świetnymi parametrami oferowanych produktów. Działamy na rynku już od 1991 roku, na bieżąco ulepszając dostarczane klientom rozwiązania. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliło nam na stałe wzmacnianie ich jakości i skuteczności. Naszym celem jest zapewnienie łatwego dostępu do dobrych, niezawodnych urządzeń, które wyróżniają się stosunkowo niskim kosztem zakupu. Portal Pamaku został zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić wybór właściwego tłumika. Przy każdym elemencie układu wydechowego znajduje się jego zdjęcie, przedstawiające faktyczny wygląd produktu, a także opis, który określa specyfikację wybranej części.

Ogromną zaletą naszej oferty jest szybkość obsługi. Asortyment jest dostępny od ręki, ponieważ szanujemy czas naszych klientów. Posiadamy swoje własne magazyny, a także mamy szybki dostęp do magazynów centralnych największych producentów, m.in. firmy BOSAL. Każde zamówienie złożone do godziny 12:00 realizujemy tego samego dnia. Dlatego zamawiając u nas, klient zyskuje pewność, że towar trafi pod jego drzwi w ciągu 24 do 48 godzin. Ekspresowa obsługa, dobra jakość, bezpieczeństwo transakcji online i wysoki poziom dostępności sprawiają, że Pamaku jest jedną z najchętniej wybieranych opcji na rynku.

Jak zadbać o filtr DPF po jego wymianie?

Przede wszystkim warto pamiętać o tankowaniu takiego paliwa, które pochodzi z zaufanych źródeł. W tym celu możemy zapoznać się z corocznymi raportami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, które informują o tym, które stacje benzynowe mają dobre wyniki badań. Należy unikać tzw. chrzczonego paliwa, którego użytkowanie może być dla pojazdu bardzo niebezpieczne. Drugą kwestią jest unikanie dynamicznego wciskania pedału gazu, jadąc na bardzo niskich obrotach, a także wystrzeganie się częstej jazdy na krótkich odcinkach. Stosując się do tych zasad, mamy szansę przedłużyć żywotność filtra.

Jednak równie ważny jest wybór odpowiedniego zamiennika. Dlatego przed zakupem warto zapoznać się z ofertą Pamaku, czyli firmy działającej na rynku niemal od 30 lat. Jako uznany dystrybutor układów wydechowych zapewniamy ogromny wybór elementów do wszystkich marek samochodów. Nasz asortyment obejmuje obecnie ponad 100 tysięcy produktów i wciąż się powiększa. Dzięki wieloletniej współpracy z czołowymi producentami udało się nam wynegocjować wyjątkowo korzystne koszty zakupu. W ten sposób możemy zagwarantować swoim klientom nie tylko wysoką jakość i wydajne filtry cząstek stałych, ale również atrakcyjne warunki cenowe.

Witamy serdecznie!

Przedstawiamy szeroką ofertę układów wydechowych najwyższej jakości.

Na naszym portalu znajdziecie państwo tłumiki, katalizatory, filtry cząstek stałych DPF/FAP, złącza elastyczne oraz elementy montażowe największych europejskich producentów układów wydechowych

Ponad 100.000 produktów! W ofercie posiadamy tylko i wyłącznie układy wydechowe posiadające podwójny płaszcz stali ThyssenKrupp AG galwanizowanej dwustronnie! Rury kolektorowe oraz katalizatory i filtry DPF wykonane są z nierdzewnej stali kwasoodpornej INOX!