Pamaku
Centrum układów wydechowych

Oferta Pamaku obejmuje ogromny wybór tłumików samochodowych. Są to elementy układu wydechowego przeznaczone do prawidłowego przetwarzania spalin wydzielanych przez silnik. Ich kolejną, ważną funkcją jest skuteczna redukcja hałasu. W sklepie Pamaku.pl znajdziesz wszystko, czego potrzebują układy wydechowe – doskonałe tłumiki, katalizatory, filtry DPF/FAP, złącza elastyczne oraz elementy montażowe. Wszystkie części zostały pokryte podwójnym płaszczem stali ThyssenKrupp AG. Nasz asortyment to ponad 100 tysięcy wysokiej klasy produktów dostępnych w konkurencyjnej cenie.

Do czego służą tłumiki i jak wybrać odpowiedni model?

Wbrew pozorom, tłumik nie jest wyłącznie estetycznym dodatkiem do stuningowanych samochodów. Stanowi bardzo ważny element silnika, gdyż jego podstawową funkcją jest przetwarzanie emitowanych spalin. Co więcej, pozwala na wyeliminowanie hałasu powstającego przez spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej. W większości pojazdów stosuje się dwa lub trzy tłumiki. Sklep internetowy Pamaku zapewnia wyjątkowo szeroki wybór tych elementów. Znajdziesz u nas produkty dostosowane do potrzeb zróżnicowanych marek, modeli pojazdów, oraz do wielu pojemności i rodzajów silnika.

Pierwszy tłumik zazwyczaj umieszcza się tuż za katalizatorem. Jego zadaniem jest absorpcja spalin produkowanych przez silnik. Drugi, tzw. komorowy, jest zlokalizowany na rurze wydechowej. Służy do tłumienia dźwięków o wysokiej częstotliwości. Czasami w pojeździe montuje się również trzeci tłumik, określany mianem przelotowego. Ten element tłumi niskie dźwięki. Przed zakupem każdej części do układu wydechowego należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Źle dobrane tłumiki nie tylko nie spełnią swojego zadania, ale spowodują też wiele poważnych problemów.

Parametry, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze tłumika

Układy wydechowe mogą składać się z sześciu podstawowych elementów: kolektora wylotowego, katalizatora, rury wydechowej końcowej, oraz tłumików: przedniego, środkowego i końcowego. Przy wyborze tych ostatnich komponentów powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Muszą być dobrane indywidualnie do konkretnego rodzaju samochodu. Warto kierować się przy tym zaleceniami samego producenta pojazdu. Zawsze zwracajmy uwagę również na to, czy tłumiki posiadają certyfikaty i przeszły wszelkie niezbędne badania.

Kupując tłumiki przez sklep internetowy Pamaku, zyskujesz gwarancję wysokiej jakości. Wszystkie modele zostały wykonane ze stali renomowanej marki Thyssen Krupp i posiadają certyfikaty ISO 9001:2001/EN ISO 9001, TÜV, PIMOT. Nasze zamienniki są w 100% zgodne z oryginalnymi częściami. Inne istotne cechy, które należy poznać przed wyborem tłumika do swojego auta, to marka i model pojazdu, rok produkcji oraz pojemność i rodzaj silnika. Jeżeli nadal będziesz mieć wątpliwości przy zakupie tłumika, zapraszamy do skorzystania z naszej infolinii. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem WhatsAppa lub pod numerem telefonu, który znajdziesz na stronie.

Odpowiednie tłumiki zwiększą wydajność Twojego samochodu

Z pewnością warto docenić ten element układu wydechowego i postawić na produkt dobrej jakości. Odpowiedni tłumik pozwala osiągnąć pełną wydajność pojazdu. Aby tak się stało, należy wybrać część wykonaną z trwałych, sprawdzonych materiałów. Znaczenie mają też atesty oraz certyfikaty potwierdzające jakość zamiennika, oraz jego prawidłowy montaż. W innym przypadku ryzykujemy niedostatecznym wydzielaniem spalin na zewnątrz, co może generować liczne problemy. Źle dobrany i zamontowany tłumik przyczynia się m.in. do zmniejszenia mocy silnika, wzrostu zużycia paliwa, spadku komfortu jazdy, a także do zwiększenia wyczuwalności drgań.

Z tych powodów najlepiej wybierać tłumiki od zaufanego producenta. Firma Pamaku to marka z wieloletnim doświadczeniem, obecna na rynku już od 1991 roku. Naszą misją jest dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań z zachowaniem przystępnej, konkurencyjnej ceny. Wciąż stawiamy sobie kolejne cele, które umożliwiają stałe ulepszanie oferowanych produktów. Nasze układy wydechowe są wytwarzane w oparciu o w pełni wdrożony system ISO 9001: 2000 EN ISO 9001/2000. Do ich produkcji stosujemy komponenty i materiały pozyskiwane wyłącznie od zaufanych, renomowanych firm.

Zamawiaj na Pamaku.pl - zyskaj 24-miesięczną gwarancję na każdy produkt

Jesteśmy pewni, że proponowane przez nas elementy są wysoce wydajne i zgodne ze współczesnymi standardami oraz wymaganiami kierowców. Dlatego na wszystkie produkty udzielamy 24-miesięcznej gwarancji. Co więcej, każdą część można zwrócić w ciągu 10 dni od otrzymania przesyłki. Odsetek reklamacji w Pamaku nie przekracza ogółem 0,3%, co stanowi kolejne potwierdzenie trwałości i wydajności naszych rozwiązań. Nasi klienci mogą mieć pewność, że wybierając poszczególne produkty, nie podejmują żadnego ryzyka. Cały proces zakupowy jest nie tylko w 100% bezpieczny, ale i wygodny.

Strona internetowa Pamaku.pl została opracowana w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić wybór właściwego zamiennika. Przy każdym elemencie znajdują się jego parametry oraz zdjęcia. Co więcej, produkty podzielono na kategorie, dzięki czemu wyszukanie odpowiedniego zamiennika trwa zaledwie kilka minut. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapewniamy pomoc telefoniczną i online. Nasza wykwalifikowana obsługa udziela wszystkich niezbędnych informacji, odpowiada na każde pytanie i pomaga w doborze odpowiedniego tłumika. Kolejną mocną stroną Pamaku jest ekspresowa obsługa – zamówienia złożone do godz. 12:00 realizujemy tego samego dnia!

Witamy serdecznie!

Przedstawiamy szeroką ofertę układów wydechowych najwyższej jakości.

Na naszym portalu znajdziecie państwo tłumiki, katalizatory, filtry cząstek stałych DPF/FAP, złącza elastyczne oraz elementy montażowe największych europejskich producentów układów wydechowych

Ponad 100.000 produktów! W ofercie posiadamy tylko i wyłącznie układy wydechowe posiadające podwójny płaszcz stali ThyssenKrupp AG galwanizowanej dwustronnie! Rury kolektorowe oraz katalizatory i filtry DPF wykonane są z nierdzewnej stali kwasoodpornej INOX!