Pamaku
Centrum układów wydechowych

Układ wydechowy wydaje się niezbyt skomplikowaną konstrukcją, jednak jego prawidłowe działanie ma duży wpływ na komfort jazdy i właściwą pracę silnika. Jego poprawne działanie z kolei w dużej mierze zależy od jakości poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Tłumik jest jednym z najbardziej narażonych na zniszczenie podzespołów układu wydechowego, dlatego tak ważne jest, by był on najwyższej jakości. Solidny i sprawdzony tłumik uniwersalny otrzymają Państwo w Pamaku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą!

102.52 PLN

102.52 PLN

strona:

Tłumik i jego funkcja w samochodzie

Układ wydechowy zawiera kilka podstawowych elementów, do których należą kolektory wydechowe, katalizator, tłumik lub zestaw tłumików oraz rury wydechowe. Cały układ wpływa na znaczne zmniejszenie hałasu wytwarzanego podczas pracy pojazdu oraz odpowiada za odprowadzenie zanieczyszczeń i spalin z cylindrów silnika. Często układ wydechowy należy wyposażyć w więcej niż jeden tłumik, co wynika z właściwości tłumienia danego elementu. Tłumik w samochodzie podzielony jest z reguły na trzy części: przedni, środkowy oraz końcowy. Tłumiki mogą być dedykowane do konkretnej marki i modelu samochodu lub mogą być uniwersalne. Tłumiki uniwersalne nie są przeznaczone do określonego auta, a ich zdolność instalacji w danym pojeździe zależna jest od ilości i dostępności miejsca pod podwoziem.

Na tłumik działają nie tylko gorące gazy, które znajdują się wewnątrz układu, ale także czynniki zewnętrze, takie jak woda, śnieg czy chlorek sodu, który jest na masową skalę wykorzystywany podczas odśnieżania. Dodatkowo niejednokrotnie tłumik staje się ofiarą korozji, która jest wynikiem gromadzącej się nadmiernej ilości wilgoci. Nic dziwnego, że część ta bardzo często ulega awarii lub zniszczeniu i potrzebna jest jej wymiana. O konieczności naprawy sygnalizuje m.in. zwiększony poziom hałasu, unoszący się wewnątrz kabiny zapach benzyny lub spalin oraz kłopoty z silnikiem, które mogą prowadzić nawet do jego zniszczenia. Podczas wymiany tłumika na nowy należy zadbać o to, by cechował się trwałością wykonania oraz solidną konstrukcją. Warto tego typu elementy pozyskiwać ze sprawdzonych źródeł, które są gwarantem najwyższej jakości.

Szeroka oferta tłumików uniwersalnych

W naszym asortymencie znajdują się najwyższej jakości tłumiki uniwersalne o różnorodnych parametrach, m.in. średnicy rur oraz długości całego elementu. W ofercie posiadamy zarówno tłumiki początkowe, środkowe, jak i końcowe. Szeroki wachlarz produktów pozwala wybrać tłumik idealnie dopasowany do Państwa potrzeb. Wszystkie nasze tłumiki posiadają niezbędną dokumentację, która jest poświadczeniem ich wysokiej jakości. Nasze produkty uzyskały także certyfikację TÜV oraz ISO. Waga oferowanych tłumików waha się od 2 kg do 5 kg, w zależności od wybranych parametrów. Każdy tłumik posiada także numer katalogowy produktu, co znacznie ułatwia poruszanie się po asortymencie. Proponowane przez naszą firmę towary objęte są 24-miesięczną gwarancją.

Jesteśmy dumni z naszej ekspresowej dostawy. Wszystkie zamówienia złożone do południa zaczynamy realizować już tego samego dnia. Wiemy, jak istotny jest czas, zarówno w biznesie, jak i w życiu codziennym, dlatego też zapewniamy dostawę wszystkich naszych produktów w ciągu 24 godzin. Jest to możliwe dzięki profesjonalnej obsłudze oraz wieloletniej współpracy z najlepszymi producentami i dostawcami elementów układów wydechowych na rynku. Posiadamy bezpośredni dostęp do magazynów centralnych naszych partnerów, w tym także do magazynu centralnego firmy BOSAL w Łodzi. Możemy się także poszczycić tytułem autoryzowanego dystrybutora tej renomowanej marki. Nasze dostawy realizujemy na terenie 40 krajów w Europie.

Pamaku – rewelacyjna jakość na każdą kieszeń!

Jesteśmy rzetelnym producentem elementów układów wydechowych i od ponad 25 lat zajmujemy się dostarczaniem najwyższej jakości produktów. Nasza bogata oferta liczy obecnie ponad 100 000 produktów, jednak nie spoczywamy na laurach i każdego dnia dokładamy wszelkich starań, by móc zaproponować Państwu jeszcze więcej. Zależy nam na tym, by każdy klient mógł zamówić w naszym sklepie towar idealnie dopasowany do swoich potrzeb, oczekiwań, wymagań i możliwości finansowych. Dla naszych stałych klientów przygotowaliśmy atrakcyjne rabaty o wysokości nawet kilkudziesięciu procent wartości całego zamówienia, bezpłatny i błyskawiczny transport oraz preferencyjne, indywidualnie dopasowane warunki płatności.

Nasz profesjonalny zespół obsługi klientów jest do Państwa dyspozycji na każdym etapie zamówienia. Chętnie pomożemy wybrać odpowiedni tłumik uniwersalny, udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania oraz rozwiejemy ewentualne wątpliwości. Cieszymy się nieustającym zaufaniem klientów, czego dowodem są liczne rekomendacje oraz polecenia. Wszystko to sprawia, że wybierając zakupy w Pamaku, mają Państwo pewność otrzymania najwyższej jakości produktów na najkorzystniejszych na rynku europejskim warunkach. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszych elementów układów wydechowych!

Witamy serdecznie!

Przedstawiamy szeroką ofertę układów wydechowych najwyższej jakości.

Na naszym portalu znajdziecie państwo tłumiki, katalizatory, filtry cząstek stałych DPF/FAP, złącza elastyczne oraz elementy montażowe największych europejskich producentów układów wydechowych

Ponad 100.000 produktów! W ofercie posiadamy tylko i wyłącznie układy wydechowe posiadające podwójny płaszcz stali ThyssenKrupp AG galwanizowanej dwustronnie! Rury kolektorowe oraz katalizatory i filtry DPF wykonane są z nierdzewnej stali kwasoodpornej INOX!