Pamaku
Centrum układów wydechowych

W ofercie sklepu Pamaku znajdziesz wysokiej jakości katalizatory uniwersalne EURO 2. Są to produkty tańsze od modeli dedykowanych. Ich budowa została dostosowana do większości rodzajów samochodów, dlatego określa się je mianem uniwersalnych. Rolą katalizatorów jest oczyszczanie pojazdu ze szkodliwych spalin i aktywna współpraca z jego komputerem, a w efekcie – skuteczna ochrona środowiska. Nasze produkty są objęte aż 24-miesięczną gwarancją, dzięki czemu możesz mieć pewność, że będą działać długo i niezawodnie.

strona:

Czym jest norma EURO 2?

Katalizatory uniwersalne EURO 2 to elementy układu wydechowego, które spełniają wymagania tej normy, wprowadzonej w krajach zachodnich w 1996 roku. Jej kryteria obejmują maksymalną zawartość tlenku węgla w spalinach wynoszącą 2,2 grama na kilometr jazdy, a także tlenków azotu i węglowodorów o łącznej wartości 0,7 na kilometr. W przypadku cząstek stałych, czyli sadzy, może wynosić ona tylko 0,1 grama na kilometr.

Obecność katalizatora jest sprawdzana przez diagnostykę podczas badania technicznego. Określenie „uniwersalny” oznacza w tym przypadku element dostosowany do potrzeb i budowy dowolnego typu samochodu. Oczywiście należy mieć na uwadze, że nie wszystkie katalizatory uniwersalne będą poprawnie działać w każdym rodzaju pojazdu. Zdarzają się wyjątki, dlatego w niektórych przypadkach konieczny jest zakup modelu dedykowanego. Decydując się na katalizator uniwersalny, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych wyznaczników i parametrów, przede wszystkim: średnicę rur łączących w układzie, przepustowość (pojemność), a także rodzaj wkładu katalizatora.

Katalizatory uniwersalne EURO 2, które znajdziesz w ofercie Pamaku

W naszym asortymencie dostępne są oba rodzaje wkładów katalizatora: ceramiczne i metalowe. Modele ceramiczne wyróżniają się wysokim poziomem wydajności. Nie ulegają też korozji, ale niestety bywają mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Druga opcja, czyli katalizatory metalowe cechują się znacznie większą odpornością na uszkodzenia. Z reguły są po prostu trwalsze, a przy tym nieco droższe. Ich mankamentem okazuje się jednak nieco mniejsza wydajność. Z tego względu produkuje się je zazwyczaj w większym rozmiarze niż wkłady ceramiczne.

Wybór odpowiedniego produktu jest w tym przypadku zależny od wymagań i preferencji klienta. Przy zakupie warto zwrócić uwagę również na jakość oferowaną przez producenta. Wykorzystane do produkcji komponenty muszą pochodzić z zaufanych, sprawdzonych źródeł. Kupując katalizator uniwersalny, dobrze jest uwzględnić możliwość zwrotu towaru, ponieważ, jak wspomnieliśmy powyżej, wybrany model nie zawsze będzie działać poprawnie w każdym rodzaju pojazdu.

Dlaczego warto zamawiać na Pamaku.pl?

Wszystkie najważniejsze wymagania jakościowe spełnia właśnie nasza oferta. Misją Pamaku jest oferowanie innowacyjnych rozwiązań najwyższej klasy w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Stosowane przy produkcji tworzywa sprowadzamy wyłącznie od renomowanych firm, m.in. ThyssenKrupp. Wszystkie katalizatory uniwersalne EURO 2 są objęte 24-miesięczną gwarancją, co dodatkowo potwierdza ich wyjątkową niezawodność. Co więcej, klientowi przysługuje prawo zwrotu towaru w ciągu 10 dni od momentu otrzymania zamówienia.

Ogromnym plusem Pamaku.pl jest także ekspresowa dostawa. Nasz asortyment jest dostępny od ręki, a wysyłkę realizujemy zazwyczaj w zaledwie 24 godziny od złożenia zamówienia. Wśród oferowanych produktów znajdziesz aż 100 tysięcy części układów wydechowych. Wciąż poszerzamy ten zakres, dzięki czemu z powodzeniem funkcjonujemy na rynku już od 1991 roku. Obsługujemy hurtownie, warsztaty, sklepy motoryzacyjne, oraz odbiorców indywidualnych.

Witamy serdecznie!

Przedstawiamy szeroką ofertę układów wydechowych najwyższej jakości.

Na naszym portalu znajdziecie państwo tłumiki, katalizatory, filtry cząstek stałych DPF/FAP, złącza elastyczne oraz elementy montażowe największych europejskich producentów układów wydechowych

Ponad 100.000 produktów! W ofercie posiadamy tylko i wyłącznie układy wydechowe posiadające podwójny płaszcz stali ThyssenKrupp AG galwanizowanej dwustronnie! Rury kolektorowe oraz katalizatory i filtry DPF wykonane są z nierdzewnej stali kwasoodpornej INOX!