Pamaku
Centrum układów wydechowych

Pamaku.pl dostarcza wysokiej jakości kolektory wydechowe, idealne dla osób ceniących dobrze wykonane części samochodowe. Jako producent elementów układu wydechowego, działający na rynku już od 1991 roku, jesteśmy w stanie zaoferować najlepsze połączenie wydajności, trwałości i korzystnej ceny. Wszystkie kolektory dostępne w naszym asortymencie zostały objęte 24-miesięczną gwarancją. Nasze produkty posiadają również wszelkie niezbędne certyfikaty: ISO 9001:2001/EN ISO 9001, TÜV, oraz PIMOT.

strona:

Dlaczego kolektory wydechowe Pamaku to najlepszy wybór?

Przede wszystkim pozwalają na wdrożenie modyfikacji i napraw, dzięki którym znacznie zwiększymy wydajność samochodu. Co więcej, nasze produkty wyróżniają się wysoką trwałością. Wszystkie zamienniki wykonujemy z wysokiej klasy materiałów i komponentów, w tym ze stali marki ThyssenKrupp oraz tworzyw pozyskiwanych od firmy Carl Froh. Doskonała jakość idzie tutaj w parze z dokładnością wykonania. Produkcja odbywa się w oparciu o w pełni wdrożony system ISO 9001: 2000 EN ISO 9001/2000. Wszystkie modele zdobyły również niezbędne certyfikaty jakościowe.

Kolektory wydechowe są przymocowywane bezpośrednio do silnika. Im prostsza i mniej skomplikowana budowa auta, tym krótszy model kolektora będzie nam potrzebny. Dłuższe rury spotyka się głównie w pojazdach droższych, ekskluzywnych, oraz sportowych. Wówczas pozwalają na wyraźny wzrost mocy przy wyższych obrotach. Co więcej, w tym elemencie układu wydechowego zazwyczaj znajduje się sonda lambda. Jej funkcją jest sprawdzanie, czy silnik działa poprawnie. Kontroluje więc proporcje powietrza i paliwa. Odpowiedni kolektor może znacząco wydłużyć żywotność układu wydechowego, dlatego jego wybór ma bardzo duże znaczenie.

Objawy uszkodzonego kolektora

Kolektor wydechowy to po prostu system przewodów odprowadzających gazy wydechowe z cylindrów silnika do układu wydechowego. Normalna eksploatacja pojazdu powoduje, że kolektor stale ulega naprzemiennemu nagrzewaniu i stygnięciu. Proces ten zachodzi w dużym zakresie temperatur. Z tego względu kolektory wydechowe muszą być dostosowane do pracy w ekstremalnych obciążeniach termicznych. Oprócz tego znajdują się blisko silnika, który emituje intensywne drgania. Właśnie dlatego ich najczęściej występujące usterki to pęknięcia i odkształcenia.

W razie uszkodzenia dość łatwo zauważymy, że coś jest nie tak. Najczęstszym objawem będzie potężny hałas – zarówno w kabinie, jak i na zewnątrz pojazdu. Szybko rozpoznamy ten problem, np. podnosząc maskę w trakcie pracy samochodu. Sprawa jest poważna, ponieważ awaria nie tylko zmniejsza komfort jazdy, ale również generuje pewne zagrożenie. Niesprawny kolektor może przyczynić się do zassania wydzielanych przez nieszczelność spalin do wnętrza samochodu. Takie substancje są oczywiście bardzo niebezpieczne dla ludzkiego organizmu.

Oferta Pamaku.pl – oszczędność i wysoka jakość wykonania

W takiej sytuacji najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest oczywiście zakup nowego kolektora. Samo zlokalizowanie miejsca usterki nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego najlepiej udać się do mechanika. Wybór odpowiedniego, nowego zamiennika również ma znaczenie. W ofercie Pamaku.pl znajdziesz wysokiej jakości kolektory o zwiększonej odporności na zużycie. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, pochodzących od sprawdzonych, renomowanych producentów, zostały objęte aż dwuletnią gwarancją. Wszystkie modele są dostępne natychmiast. Standardowy czas oczekiwania na dostawę wynosi zazwyczaj zaledwie jeden dzień. W razie pytań i wątpliwości na temat poszczególnych produktów – zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią!

Witamy serdecznie!

Przedstawiamy szeroką ofertę układów wydechowych najwyższej jakości.

Na naszym portalu znajdziecie państwo tłumiki, katalizatory, filtry cząstek stałych DPF/FAP, złącza elastyczne oraz elementy montażowe największych europejskich producentów układów wydechowych

Ponad 100.000 produktów! W ofercie posiadamy tylko i wyłącznie układy wydechowe posiadające podwójny płaszcz stali ThyssenKrupp AG galwanizowanej dwustronnie! Rury kolektorowe oraz katalizatory i filtry DPF wykonane są z nierdzewnej stali kwasoodpornej INOX!