Pamaku
Centrum układów wydechowych

Asortyment Pamaku obejmuje szeroki wybór katalizatorów uniwersalnych. Ten rodzaj zamienników cieszy się dużą popularnością ze względu na atrakcyjną cenę - często są one zdecydowanie tańsze niż oryginalne części dedykowane. W naszej ofercie dostępne są katalizatory uniwersalne zarówno z wkładami metalowymi, jak i ceramicznymi. Wszystkie cechują się wysoką jakością i precyzją wykonania. Szeroki asortyment oraz uproszczony system składania zamówień sprawiają, że w Pamaku każdy kierowca znajdzie to, czego szuka.

strona:

Kiedy warto zdecydować się na katalizator uniwersalny?

Przede wszystkim wtedy, gdy chcemy zaoszczędzić na wymianie tego elementu. Różnica pomiędzy ceną oryginalnej, a uniwersalnej części może wynosić nawet kilkadziesiąt procent. Właśnie dlatego te wszechstronne zamienniki są tak popularne wśród kierowców. Dzięki dużej dostępności części uniwersalnych nie trzeba poświęcać czasu i pieniędzy na poszukiwanie fabrycznie dedykowanego elementu. Jednak przed złożeniem zamówienia należy zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy katalizator uniwersalny będzie pasować do każdego typu samochodu.

Z tego względu warto przyjrzeć się jego parametrom. Jednym z najważniejszych jest średnica rur w układzie wydechowym. W standardzie mają wielkości 2,5, 3 lub 3,5 cala. Źle dobrany rozmiar może przyczynić się do wystąpienia problemów z autem, m.in. zwiększyć emisję spalin, a także spowodować problemy z elektroniką. W związku z tym, przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z mechanikiem lub specjalistami pracującymi w naszej infolinii. Na stronie Pamaku znajdziesz numer WhatsApp oraz numery telefonu, które przekierują Cię do naszych konsultantów. Napisz lub zadzwoń – zapewniamy fachowe doradztwo na każdym etapie zamówienia!

Katalizatory uniwersalne dostępne w naszej ofercie

W naszym asortymencie dostępne są katalizatory uniwersalne z wkładem ceramicznym oraz metalowym. Pierwszy rodzaj cechuje się nieco większą podatnością na uszkodzenia mechaniczne, jednak nie koroduje i jest bardzo wydajny. Drugi, czyli katalizatory metaliczne, wyróżniają się o wiele większą odpornością na uszkodzenia, choć ich mankamentem bywa nieco mniejsza wydajność. Aby zminimalizować ten problem, produkuje się je w większym rozmiarze. Jak widać, zakup odpowiedniego wkładu zależy przede wszystkim od indywidualnych wymagań i oczekiwań użytkownika.

Duże znaczenie ma też wybór odpowiedniego producenta i jakość zastosowanych do produkcji materiałów. Dlatego, kupując katalizator w Pamaku, zyskujesz pewność, że wykorzystane tworzywa pochodzą od sprawdzonych, renomowanych firm, m.in. od marki ThyssenKrupp. Dzięki temu wszystkie dostępne u nas katalizatory uniwersalne zostały objęte 24-miesięczną gwarancją. W razie jakichkolwiek problemów z użytkowaniem naszego towaru klientowi przysługuje prawo zwrotu w ciągu 10 dni od daty otrzymania przesyłki. Nasz asortyment posiada certyfikat RW TUV i jest produkowany w oparciu o w pełni wdrożony system ISO 9001: 2000 EN ISO 9001/200.

Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z awarią katalizatora?

Pomimo pracy w dość trudnych warunkach, czyli w zmiennych temperaturach, wilgoci oraz przy wysokim narażeniu na uderzenia, katalizatory uniwersalne cechują się dużą trwałością. Zwłaszcza wtedy, gdy wybierzemy produkt dobrej jakości. Zazwyczaj wytrzymują przebiegi ok. 200 tysięcy kilometrów lub większe. Oczywiście z czasem ich skuteczność może ulegać pogorszeniu, co wykaże nam np. wizyta na badaniu technicznym. Częstym wyborem przy wymianie jest katalizator metalowy, który cechuje się wyższą trwałością niż model ceramiczny. Warto jednak pamiętać, że w związku z tym będzie nieco droższy. Tylko jak samodzielnie rozpoznać, że z naszym katalizatorem jest coś nie tak?

Wystarczy dokładnie obserwować zmiany zachodzące w samochodzie i nie ignorować ich. Najczęstszym objawem świadczącym o tym, że katalizator się zużywa, jest spadek mocy silnika. Drugi symptom to odgłosy grzechotania albo dzwonienia dochodzące spod nadwozia. O awarii tego elementu poinformuje nas także kontrolka check na desce rozdzielczej, która sygnalizuje różne problemy w obrębie silnika. Wówczas pozostaje nam wymiana katalizatora na nowy. Chociaż dawniej koszt zakupu tej części był bardzo wysoki, obecnie firmy oferują bardzo dobre zamienniki w znacznie niższych cenach.

Wybierz firmę z wieloletnim doświadczeniem

Jednym z takich miejsc w sieci, zapewniających dobrą jakość w korzystnej cenie, jest właśnie Pamaku. Znajdziesz tutaj duży wybór zarówno uniwersalnych, jak i dedykowanych katalizatorów. Obecnie w całej naszej ofercie dostępnych jest aż 100 000 elementów układów wydechowych. Liczba ta wciąż rośnie. Centrum Pamaku jest obecne na polskim i europejskim rynku już od 1991 roku, zaopatrując największe hurtownie układów wydechowych, warsztaty i sklepy motoryzacyjne w Polsce środkowej oraz północnej, a także stałych odbiorców z różnych części Europy.

Ogromną zaletą naszej oferty jest szybki, nawet 24-godzinny czas dostawy. Każde zamówienie złożone do godz. 12:00 będzie zrealizowane w ten sam dzień, ponieważ wszystkie produkty z asortymentu są dostępne natychmiastowo. Dzięki temu przesyłka trafia do klienta w czasie od 24 do 48 godzin. Nasi klienci doceniają również możliwość zwrotu zakupionych produktów w okresie 10 dni od daty otrzymania towaru oraz dwuletni okres gwarancyjny. Aby ułatwić wybór odpowiedniego elementu, zadbaliśmy też o przejrzysty i czytelny interfejs naszej strony. Przy każdym katalizatorze znajdują się szczegółowe zdjęcia oraz niezbędne opisy, które pomagają w znalezieniu właściwego zamiennika do układu wydechowego.

Witamy serdecznie!

Przedstawiamy szeroką ofertę układów wydechowych najwyższej jakości.

Na naszym portalu znajdziecie państwo tłumiki, katalizatory, filtry cząstek stałych DPF/FAP, złącza elastyczne oraz elementy montażowe największych europejskich producentów układów wydechowych

Ponad 100.000 produktów! W ofercie posiadamy tylko i wyłącznie układy wydechowe posiadające podwójny płaszcz stali ThyssenKrupp AG galwanizowanej dwustronnie! Rury kolektorowe oraz katalizatory i filtry DPF wykonane są z nierdzewnej stali kwasoodpornej INOX!