Pamaku
Centrum układów wydechowych

W asortymencie Pamaku.pl znajdziesz katalizatory uniwersalne ceramiczne EURO 4. Ich rolą jest ograniczanie emisji szkodliwych spalin, które powstają podczas pracy silnika. Ten rodzaj katalizatorów składa się z rdzenia ceramicznego, określanego również mianem monolitu. W jego wnętrzu znajduje się wiele kanalików, ułożonych poprzecznie względem siebie. Wybierając katalizator od Pamaku, stawiasz na wysoką jakość wykonania, świetne materiały, oraz wyjątkowo atrakcyjną cenę.

strona:

Czy katalizatory uniwersalne ceramiczne EURO 4 to dobry wybór?

W przypadku modelu uniwersalnego mamy do czynienia z produktem, którego budowa została zaprojektowana w taki sposób, aby idealnie wpasować się w układ wydechowy większości pojazdów. Jak sama nazwa mówi, jest to wersja wszechstronna, pozwalająca na montaż katalizatora niezależnie od rodzaju auta. Jednak najczęstszym powodem, dla którego kierowcy i mechanicy wybierają właśnie części uniwersalne, jest ich znacznie niższa cena. Produkt dedykowany, dostosowany specjalnie do konkretnego typu samochodu, będzie zawsze droższy, niż ten o wszechstronnym zastosowaniu.

 

Kupując katalizatory uniwersalne ceramiczne EURO 4, należy zwrócić uwagę na ich parametry. Znaczenie ma przepustowość oraz średnica rur w układzie wydechowym. Od tego drugiego wyznacznika wiele zależy – nie wszystkie pojazdy, które posiadają taką samą pojemność silnika, będą mieć identyczny przekrój rur. Nawet uniwersalny, ale źle dobrany katalizator, może spowodować wiele szkód. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić, czy średnica rur wynosi 2,5, 3, czy może 3,5 cala. Sama decyzja o wyborze katalizatora uniwersalnego lub dedykowanego zależy również od indywidualnych potrzeb i wymagań danej osoby.

Wkład ceramiczny – zalety i wady

Katalizator ceramiczny jest zbudowany z bloku katalitycznego powstałego z krzemianów aluminium i magnezu, warstwy elastycznej pełniącej funkcję warstwy ochronnej, oraz metalowej obudowy, składającej się ze ścianek zewnętrznych i wewnętrznych. Oczywiście nie może zabraknąć w nim również odcinka wylotowego, z którego odprowadzane są spaliny. Wkład ceramiczny jest wersją tradycyjną, stosowaną od wielu lat. Występuje głównie w starszych modelach samochodów. Jego minusem jest z pewnością mniejsza odporność mechaniczna w porównaniu z nowoczesnym rdzeniem metalowym.

 

Jednak jest też produktem wydajnym i nie korodującym. Stanowi częsty wybór osób, które poszukują tanich i oszczędnych rozwiązań. W naszej ofercie znajdziesz katalizatory uniwersalne ceramiczne EURO 4 wykonane wyłącznie z wysokiej jakości materiałów. Komponenty i tworzywa pozyskujemy od renomowanych, zaufanych dostawców, m.in. od koncernu ThyssenKrupp. Wykonane z niemieckiej stali, będą strzałem w dziesiątkę, jeżeli oczekujesz zwiększonej trwałości i wydajności. Zachowujemy przy tym atrakcyjną, niską cenę, ponieważ wiemy, że sam koszt wymiany tego elementu zazwyczaj nie należy do najmniejszych.

Postaw na sprawdzony produkt – wybierz Pamaku!

Pamaku to producent funkcjonujący na rynku od 1991 roku. Nasze działania skupiają się wokół proponowania skutecznych, wydajnych rozwiązań w niskiej, atrakcyjnej cenie. Strona naszego sklepu została zaprojektowana w taki sposób, aby klient szybko odnalazł się w gąszczu oferowanych produktów. Wszystkie modele katalizatorów i innych części układu wydechowego podzieliliśmy na kategorie. Przy każdym z nich znajduje się również opis i zdjęcia, dzięki czemu łatwiej jest dobrać odpowiedni zamiennik. Układy produkujemy w oparciu o w pełni wdrożony system ISO 9001: 2000 EN ISO 9001/2000. Zapewniamy też ekspresową, 24-godzinną dostawę.

Witamy serdecznie!

Przedstawiamy szeroką ofertę układów wydechowych najwyższej jakości.

Na naszym portalu znajdziecie państwo tłumiki, katalizatory, filtry cząstek stałych DPF/FAP, złącza elastyczne oraz elementy montażowe największych europejskich producentów układów wydechowych

Ponad 100.000 produktów! W ofercie posiadamy tylko i wyłącznie układy wydechowe posiadające podwójny płaszcz stali ThyssenKrupp AG galwanizowanej dwustronnie! Rury kolektorowe oraz katalizatory i filtry DPF wykonane są z nierdzewnej stali kwasoodpornej INOX!